Jana Lewitová
 

  Představení
  Diskografie
  Vystoupení
  Recenze
  Ohlasy
  Ke stažení
  Kursy zpěvu
  Kontakt
 
  Česká verze         English version  
 
  music.taxoft.cz  

Kursy a hodiny zpěvu
Motto: přirozenost

     Zpěv je dech. Dech odráží tělesný i duševní stav, dech propojuje tělo a duši. Je-li dech, resp. výdech volný, přirozený, je i zpěv dobrý. Málokdo je tak uvolněný a bez zábran, že mu jde zpěv bez námahy sám od sebe.Jsou to různé zábrany, o kterých ani nevíme, kde se vzaly, které brzdí výdech a způsobují, že se na hlas tlačí a zpívání nejde, jak bychom si přáli.
     Neříkáme žákům jak zpívat, ale pomocí jednoduchých cvičení dosahujeme uvolnění napětí, uvolnění výdechu a žák postupně začne vnímat svůj dech, své tělo, možnosti svého hlasu, o kterých někdy vůbec neví. Je to často pro žáka osvobozující proces, nejen proto, že zpívá, ale protože mimovolně lépe dýchá.
     Tuto metodu vypracoval před válkou v Budapešti prof. Szamosi. Jeho asistentkou byla paní Theresie Blumová, která po válce žila v Praze a pomohla generacím zpěváků, ale i hercům, kněžím... Paní Blumová, (1909-2008), se do posledních chvil svého aktivního života snažila svou metodu předat svým studentům. Více se o této metodě můžete dozvědět na www.liberocanto.org (v angličtině).
     Někteří, jako Jana Lewitová nebo Markéta Malcová, pokračují v její práci u nás i ve světě.

     Od listopadu 2019 bude Jana Lewitová dávat individuální hodiny každý pátek mezi 16. a 18. hodinou v rehabilitačním centru Roseta v Praze. Více informací najdete na www.roseta.cz.
Hlas a dech - Práce Mgr. Jany Lewitové


     Přednáška Jany Lewitové z konference Hlasohledu o metodě paní Blumové je k dispozici ke stažení: Volnost místo násilí (formát DOC).

     Další článek o principu výuky od paní Heleny Míkové je zde: Hlas je bránou emocí (formát PDF).


     Máte-li zajem o výuku, napište mi e-mail nebo zavolejte..

Kursy

Litujeme, žádné akce nejsou zadány.